Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Лео Бонучи: Целта на Милан е враќање во ЛШ!

Лео Бонучи: Целта на Милан е враќање во ЛШ!

Леонардо Бонучи му се приклучи на Милан минатото лето и веднаш ја доби капитенската лента, правејќи трансфер од лутиот ривал Јувентус. Неодамна, низ Италија можеа да се чујат бројни шпекулации во врска со иднината на Лео во Милан, доколку Милан биде исфрлен од Лига...