Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Игуаин: Победа во Дербито, би го дал животот за Гатузо!

Игуаин: Победа во Дербито, би го дал животот за Гатузо!

По интернационалната пауза, клубскиот фудбал се враќа на програмата во Италија, а најинтересно ќе биде во Милано каде ќе се сретнат градските ривали, Интер и Милан. Според многу сегашни играчи на Милан, ова е најсилниот Милан за кој играле, а дел од причината за...