Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Елиот: Денешната правна победа е важен прв чекор во реконструкцијата на Милан

Елиот: Денешната правна победа е важен прв чекор во реконструкцијата на Милан

Прекрасни вести за црвено-црната армија низ целиот свет – нашиот Милан наредната сезона ќе настапува во Лига Европа! Новиот сопственик на Милан, американскиот фонд Елиот, испрати свои претставници заедно со делегацијата на Милан, на сослушувањето во Судот за Спортска...