Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Ромањоли: Одличен натпревар, ќе се бориме до крај!

Ромањоли: Одличен натпревар, ќе се бориме до крај!

Луд натпревар и трилер завршница во Удине. Втор меч во низа, момците на Рино Гатузо успеваат да забележат победа во последните моменти од натпреварот, одновно благодарение на голот на капитенот Алесио Ромањоли, со кој Милан го совлада Удинезе со резултат 0-1. По...
Игуаин: Победа во Дербито, би го дал животот за Гатузо!

Игуаин: Победа во Дербито, би го дал животот за Гатузо!

По интернационалната пауза, клубскиот фудбал се враќа на програмата во Италија, а најинтересно ќе биде во Милано каде ќе се сретнат градските ривали, Интер и Милан. Според многу сегашни играчи на Милан, ова е најсилниот Милан за кој играле, а дел од причината за...