Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Гатузо: Среќен сум со играта, Реина не е изненадување, огромна почит за Леонардо

Гатузо: Среќен сум со играта, Реина не е изненадување, огромна почит за Леонардо

Момците на Рино Гатузо го одиграа својот втор натпревар во подготовките за новата сезона, а прв од турнеата во САД , каде учествуваат на Интернационалниот Шампионски Куп. Милан во пенал завршница загуби од екипата на Манчестер Јунајтед, откако во регуларниот дел...
Гатузо: Стартуваме со квалитетна основа, очекувам и засилувања!

Гатузо: Стартуваме со квалитетна основа, очекувам и засилувања!

Подготовките за новата сезона на Милан започнаа вчера, а играчите (без оние кои имаа репрезентативни обврски на Светското Првенство во Русија) го одржаа својот прв тренинг во Миланело. Традиционално, првиот ден од новата сезона е пропратен со позитивна енергија,...