Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
#TBT | Деметрио Албертини – еден од најдобрите плејмејкери на Милан!

#TBT | Деметрио Албертини – еден од најдобрите плејмејкери на Милан!

Четврток како ден за потсетување и враќање назад во минатото денес не враќа во времето на Деметрио Албертини, кој е еден од двигателите на оној славен Милан од 90-тите. Многу од нас како фанови на Милан од онаа ера на Неста, Пипо, Гатузо па и Кака сме имале многу...