Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!

Џампаоло: Натпревар кој им пркоси на сите предвидувања!

Првиот голем натпревар за Милан оваа сезона доаѓа во 4то коло. Време е за миланско дерби, време е...
Повеќе

Џампаоло: Потребно е време, Милан мора да биде тим кој го диктира темпото!

Новиот Милан на Марко Џампаоло имаше лош старт на сезоната, бележејќи пораз на гостувањето во...
Повеќе

Џампаоло: Против Удинезе, сакам да го видам мојот Милан!

Серија А е повторно во мода! После летната пауза исполнета со интересни трансфери, фокусот се...
Повеќе

Бобан: Невозможно е да се каже ‘не’ на Милан!

На огромно задоволство на сите фанови, клубот денес објави дека Ѕвонимир Бобан, играчка легенда  и...
Повеќе
Milan – Udinese preview: Bitter sweet symphony!

Milan – Udinese preview: Bitter sweet symphony!

Сигурно некој од Вас има пробано кинеска храна, особено она што е најприсутно на нашите простори а наједноставно кај нас се дефинира како „луто, благо, кисело“. Пробувате еден залак и имате експлозија од вкусови и микс од емоции. Не знаете дали она што го консумирате...

Austria Wien – AC Milan preview: Кога јагнињата ќе стивнат!

Austria Wien – AC Milan preview: Кога јагнињата ќе стивнат!

На точно 48 часа пред дебито во групната фаза од Лига Европа, класиката на Hopkins и Jodie Foster носат своја симболика во пресрет на гостувањето во Виена. Лавовите (според претходните резултати) после колежот во кланицата ДООЕЛ Olimpico се претворија во јагниња и...

Lazio vs Milan preview: Checkpoint!

Lazio vs Milan preview: Checkpoint!

Проверка. Веројатно така со еден збор би можел да се долови неделниот натпревар на Olimpico во Рим. Секоја чест на Craiova, Шкендија, Crotone и Cagliari но ова е веќе нешто друго. Simone Inzaghi успеа да ги направи Лацијалите стабилна и незгодна екипа која може да се...

Собирот на македонските миланисти пред мечот со Шкендија

Собирот на македонските миланисти пред мечот со Шкендија

Нашата фото-репортажа од гостувањето на Милан во Скопје, објавена на off.net и Офсајд: По 11 годишно заедничко дружење, бодрење и патување за својот Милан, македонскиот фан клуб на Росонерите имаа чест да го пречекаат седумкратниот првак на Европа на домашна сцена....

Интервју за Офф.нет и Офсајд: Можеме до трофеј во ЛЕ, а со Шкендија најмалку пак 6:0

Интервју за Офф.нет и Офсајд: Можеме до трофеј во ЛЕ, а со Шкендија најмалку пак 6:0

Милан Фанс Македонија во интервју за off.net и Офсајд: Црвената боја вечерва на трибините на Телеком арената ќе биде доминантна бидејќи ги краси и двете екипи. Тетовчани ќе дојдат за Шкендија, но ќе има и многу Скопјани и навивачи од Македонија и регионот кои ќе го...

Гостување: CSU Craiova vs AC Milan – 27.07.2017

Гостување: CSU Craiova vs AC Milan – 27.07.2017

29Да се бодри својот омилен клуб во живо - одлично искуство. Тоа да биде на гостување во европските купови - непроценливо чувство. Да се навива на иста трибина со Curva Sud - исполнување на сон! После ждребот за третото квалификациско коло за ЛЕ, имавме помалку од 10...

Страна 62 од 62« Прва...102030...5859606162

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Europa League