Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!

Гатузо: Најважниот натпревар оваа сезона!

Во можеби најважниот натпревар во сезоната, момците на Рино Гатузо го дочекуваат тимот на Лацио во...
Повеќе

Гатузо: Живи сме, нè очекува навстина важен натпревар!

Набиена агенда во италијанската Сериа А и вонредно 30то коло, каде екипата на Милан е домаќин на...
Повеќе

Гатузо: Имаме 10 финалиња пред нас!

По поразот во дербито со Интер и интернационалната пауза, момците на Рино Гатузо се враќаат на...
Повеќе

Најава: Милан – Интер | Натпревар за Лигата на Шампионите!

Дојде време и за возвратниот дуел против градскиот ривал Интер па така вечер од 20.30ч не чека...
Повеќе
Sampdoria-Milan Preview: Внимателно!

Sampdoria-Milan Preview: Внимателно!

Турбулентен период за овој нов тим на Милан. Згуснатиот распоред со мечеви среда-недела-среда создава дополнителен притисок на веќе постоечкиот притисок врз играчите, а тоа е брзо враќање на врвот. Изминатите мечеви беа против релативно послаби противници, па...

Milan – SPAL preview: Со полна пареа напред!

Milan – SPAL preview: Со полна пареа напред!

Сезона со настап во европските купови носи згуснат распоред на натпревари. По одличниот настап во Виена, следуваше натпревар на Сан Сиро против секогаш незгодниот Удинезе. Резултатски, идентична победа како онаа против Каљари, но она што најмногу радуваше е напредокот...

Milan – Udinese preview: Bitter sweet symphony!

Milan – Udinese preview: Bitter sweet symphony!

Сигурно некој од Вас има пробано кинеска храна, особено она што е најприсутно на нашите простори а наједноставно кај нас се дефинира како „луто, благо, кисело“. Пробувате еден залак и имате експлозија од вкусови и микс од емоции. Не знаете дали она што го консумирате...

Austria Wien – AC Milan preview: Кога јагнињата ќе стивнат!

Austria Wien – AC Milan preview: Кога јагнињата ќе стивнат!

На точно 48 часа пред дебито во групната фаза од Лига Европа, класиката на Hopkins и Jodie Foster носат своја симболика во пресрет на гостувањето во Виена. Лавовите (според претходните резултати) после колежот во кланицата ДООЕЛ Olimpico се претворија во јагниња и...

Lazio vs Milan preview: Checkpoint!

Lazio vs Milan preview: Checkpoint!

Проверка. Веројатно така со еден збор би можел да се долови неделниот натпревар на Olimpico во Рим. Секоја чест на Craiova, Шкендија, Crotone и Cagliari но ова е веќе нешто друго. Simone Inzaghi успеа да ги направи Лацијалите стабилна и незгодна екипа која може да се...

Собирот на македонските миланисти пред мечот со Шкендија

Собирот на македонските миланисти пред мечот со Шкендија

Нашата фото-репортажа од гостувањето на Милан во Скопје, објавена на off.net и Офсајд: По 11 годишно заедничко дружење, бодрење и патување за својот Милан, македонскиот фан клуб на Росонерите имаа чест да го пречекаат седумкратниот првак на Европа на домашна сцена....

Страна 61 од 62« Прва...102030...5859606162

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Europa League