Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Мирабели: Благодарам на сите, луѓето доаѓаат и си одат, но Милан останува!

Мирабели: Благодарам на сите, луѓето доаѓаат и си одат, но Милан останува!

По доаѓањето на Елиот Фонд како нови сопственици на Милан, започна промени во менаџментскиот дел на клубот. По разрешувањето на Марко Фасоне, дојде на ред и спортскиот директор  Масимилијано Мирабели, кој исто така беше разрешен од неговата позиција. Тандемот...

Почеток на нова ера во Милан!

Почеток на нова ера во Милан!

Со оглед на промената на сопственоста на Милан која се случи минатата недела, со преземањето на управувањето од страна на Елиот фондот, денес на состанокот на Бордот на директори на клубот, беше изгласан новиот состав на директори. Ова претставува нов почеток за Милан...

#TBT | Суперкупот во Милано!

#TBT | Суперкупот во Милано!

Претходната година беше финалето во Лигата на шампионите во кое што се случи она во кој што никој не веруваше. Барселона предводена од Јохан Кројф го имаше дрим-тимот во фудбалот тогаш, додека Милан на Фабио Капело беше отпишан од трофејот уште пред да почне финалето....

Најава| Милан – Фиорентина: Последен и одлучувачки меч за Европа!

Најава| Милан – Фиорентина: Последен и одлучувачки меч за Европа!

Последен меч за оваа сезона и доста битен за нашите европски планови кои за жал не ја вклучуваат елитната Лига на Шампиони туку 2 сезони по ред ќе мораме да се задоволиме со натпреварување од втор ранг. Интересен и тежок меч не очекува на Сан Сиро денес против секогаш...

#TBT | Деметрио Албертини – еден од најдобрите плејмејкери на Милан!

#TBT | Деметрио Албертини – еден од најдобрите плејмејкери на Милан!

Четврток како ден за потсетување и враќање назад во минатото денес не враќа во времето на Деметрио Албертини, кој е еден од двигателите на оној славен Милан од 90-тите. Многу од нас како фанови на Милан од онаа ера на Неста, Пипо, Гатузо па и Кака сме имале многу...

Најава | Аталанта – Милан: Победа за Лига Европа!

Најава | Аталанта – Милан: Победа за Лига Европа!

Останаа само уште 2 наптревари до крајот на сезоната. Последните лигашки натпревари кои не се безначајни, но далеку од очекувањата што ги имавме за овие 2 меча, таму некаде на почетокот на сезоната. Пресметувавме и размислувавме дали и како ќе влијаат релативно...

#TBT | Ерата на „Гре-Но-Ли“

#TBT | Ерата на „Гре-Но-Ли“

На крајот од 80-тите и почетокот на 90-тите години на минатиот век, холандското трио му помогна на Милан да доминира во италијанскиот и светскиот фудбал. Се разбира, тоа беа никој друг, но светски познатите Марко ван Бастен, Руд Гулит и Френк Ријкард. Меѓутоа,...

#TBT | Mасимо Амброзини – 18 години лојалност!

#TBT | Mасимо Амброзини – 18 години лојалност!

Четврток е денот кога со задоволство ви претставуваме некој прекрасен момент од минатото на нашиот омилен клуб, ден кога со задоволство се враќаме наназад и се сеќаваме на некој од најбитните карики во Милан низ неговата историја па така денес решивме тоа да биде...

Најава | Болоња – Милан: Ново разочарување на повидок?

Најава | Болоња – Милан: Ново разочарување на повидок?

Навистина тешка недела по срамниот пораз од Беневенто на Сан Сиро во која нема ниедна позитивна вест или шпекулација поврзана со клубот, недела каде добиваме нови сопственици, банкротираме, добиваме нов спортски директор и слично. Горчлив пораз кој уште толку ја...

#TBT | Филипо Инзаги – Господин Офсајд!

#TBT | Филипо Инзаги – Господин Офсајд!

Четврток, ден пред почетокот на викендот и ден наменет за сеќавање. За фановите на Милан, ова е шанса да се потсетат на едно поубаво време, каде нивната екипа беше движечка сила во светот на фудбалот. За денес, се решив да пишувам за еден специјален играч. Денес, ќе...

Страна 3 од 1212345...10...Последна »

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Europa League