Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава: Удинезе – Милан | Нова победа како единствена опција!

Најава: Удинезе – Милан | Нова победа како единствена опција!

Со две победи во низа над Џенова и Сампа нашиот тим конечно се врати во топ4 и доколку сакаме да останеме таму тогаш денешното гостување мораме да го претвориме во три бода. Два трилер натпревари, еден пресврт против Сампа и гол во судиското надополнување со Џенова не...

Најава: Милан – Џенова | Конечно победа без примен гол?

Најава: Милан – Џенова | Конечно победа без примен гол?

Конечно по победата над Сампдорија нашиот тим ќе го одигра заостанатиот натпревар со Џенова и ќе се обиде да се приклучи во друштвото на топ 4 екипите во најквалитетната лига во Италија. Мачна и тешко извојувана победа на домашен терен во неделата против секогаш...

Најава: Милан – Сампдорија | Да се биде или не за Рино Гатузо!

Најава: Милан – Сампдорија | Да се биде или не за Рино Гатузо!

Тешки времиња за црвено-црното семејство ширум целиот свет. Иако Милан веќе неколку години се наоѓа во лоша состојба, надежите беа големи по доаѓањето на новите сопственици, како и на две познати лица во раководството на клубот, Леонардо и големиот Паоло Малдини. Пред...

Најава: Интер – Милан | Победа за црвено-црно Милано!

Најава: Интер – Милан | Победа за црвено-црно Милано!

Нова сезона и време за првото дерби на Милано, домаќин е Интер, Сан Сиро е целосно распродаден а очекувањата и амбициите на Милан се секогаш исти - ПОБЕДА како единствена опција во градското дерби. Без разлика на состојбата на табелата, иако Милан не заостанува...

Најава: Милан – Олимпијакос | Победа за враќање на самодовербата!

Најава: Милан – Олимпијакос | Победа за враќање на самодовербата!

Еднаш, во едно не толку далечно минато, црвено-црните од Милано играа европски фудбал во вторник и среда. За жал, веќе неколку години по ред, Милан е далеку од оној Милан кој жареше и палеше низ цела Европа. Втора година по ред, европскиот фудбал за Милан значи мечеви...

Најава: Сасуоло-Милан | Без право на грешка!

Најава: Сасуоло-Милан | Без право на грешка!

Ново коло и нов натпревар за Милан. Ова пеколно темпо продолжува со меч против Сасуоло, тим кој навистина добро ја започна оваа сезона. Милан веќе три натпревари по ред не знае за победа, успевајќи да освои само три бода во мечевите против Каљари, Аталанта и Емполи....

Најава: Емполи – Милан | Последен натпревар на Гатузо или шампионски Милан?

Најава: Емполи – Милан | Последен натпревар на Гатузо или шампионски Милан?

Разочарување. После долгото и неизвесно лето, расплет кој само можевме да го посакуваме. Финансиска стабилност на Милан под Елиот, легендите како Малдини, Леонардо, Кака се вратија во управата или земаа функција во клубот, потпишувањето на тој толку посакуван напаѓач...

Најава: Каљари – Милан | Победа за добар почеток на сезоната!

Најава: Каљари – Милан | Победа за добар почеток на сезоната!

Ново гостување на репертоарот овој калчо викенд но овој пат на Сардинија кај Каљари, меч во кој единствена опција за нас е победа и ништо друго. Конечно паузата за репрезентативни обврски е завршена па нашиот тим ќе може комплетно да се фокусира на предизвиците кои...

Најава | Милан –  Рома: Борба за првите бодови во новата сезона!

Најава | Милан – Рома: Борба за првите бодови во новата сезона!

Разочарувачки пораз во Неапол и нов тежок меч за нашиот Милан но овој пат на Сан Сиро против екипата на Рома, победа како единствена опција за да не се повтори минатата сезона. Момците на Џенаро минатиот викенд прокоцкаа солидна предност од 2 гола во Неапол, терен на...

Најава | Наполи-Милан: Преку трње до ѕвезди!

Најава | Наполи-Милан: Преку трње до ѕвезди!

Милан можеби ги имаше највозбудливите две години во својата историја. Берлускони го препушти клубот на кинеските инвеститори на чело со Јонгхонг Ли, ветувајќи дека Милан повторно ќе ја достигне својата стара слава. И се’ се одвиваше според планот: се инвестираа...

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Champions League