Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Milan – AEK: Europe League preview – Победа за плаcман и cмирување на тензии

Milan – AEK: Europe League preview – Победа за плаcман и cмирување на тензии

Нешто е труло во државата Данcка. И во Милан. Полека но cигурно еуфоријата што нè зафати на почетокот на cезоната најпрво cе претвори во умерен оптимизам, а полека оди и кон умерен пеcимизам. Ce надевавме на едно, очекувавме друго, а во пракcа cе cлучува нешто cоcема...

Најава: Inter vs Milan – Make it or break it!

Најава: Inter vs Milan – Make it or break it!

Интер против Милан. Сини против Црвени. Буржоазија против работничка класа. За фановите на Милан и Интер, денот кога се игра #DerbyMilano, Земјината топка престанува да се врти. Секоја тековна работа станува секундарна. Не постои ништо поважно од мечот против...

AC Milan vs. Inter Milan: Што всушност значи Derby Della Madoninna?

AC Milan vs. Inter Milan: Што всушност значи Derby Della Madoninna?

На 6 дена до Дербито, тензијата и возбудата почнува да расте помеѓу фановите на двете екипи. Како едно мало загревање, денес ќе се обидеме да зборуваме малку на темата што всушност значи Derby Della Madoninna? За фановите на Милан и Интер, без размислување, тоа е...

Milan – Roma Preview: Montella’s destiny!

Milan – Roma Preview: Montella’s destiny!

Мошне турбулентен период за Милан, медиумскиот притисок е се пожесток, отказот на Монтела е секојдневна тема, а тој и тимот не прикажуваат нит игра нит резултати за да ги негираат медиумите. За работите да бидат уште поинтересни отказ од Баерн Минхен оваа недела доби...

Milan – Rijeka Preview: Вајлд картата на Montella

Milan – Rijeka Preview: Вајлд картата на Montella

Во предвечерието на новото издание во Лига Европа треба да cе напоменат неколку важни моменти од претходниот период. Околу мечот против Cампдорија ќе избегнам подолг коментар затоа што нема да биде ниту најмалку пријатен. Потфрливме физички, потфрливме ментално,...

Sampdoria-Milan Preview: Внимателно!

Sampdoria-Milan Preview: Внимателно!

Турбулентен период за овој нов тим на Милан. Згуснатиот распоред со мечеви среда-недела-среда создава дополнителен притисок на веќе постоечкиот притисок врз играчите, а тоа е брзо враќање на врвот. Изминатите мечеви беа против релативно послаби противници, па...

Milan – SPAL preview: Со полна пареа напред!

Milan – SPAL preview: Со полна пареа напред!

Сезона со настап во европските купови носи згуснат распоред на натпревари. По одличниот настап во Виена, следуваше натпревар на Сан Сиро против секогаш незгодниот Удинезе. Резултатски, идентична победа како онаа против Каљари, но она што најмногу радуваше е напредокот...

Milan – Udinese preview: Bitter sweet symphony!

Milan – Udinese preview: Bitter sweet symphony!

Сигурно некој од Вас има пробано кинеска храна, особено она што е најприсутно на нашите простори а наједноставно кај нас се дефинира како „луто, благо, кисело“. Пробувате еден залак и имате експлозија од вкусови и микс од емоции. Не знаете дали она што го консумирате...

Austria Wien – AC Milan preview: Кога јагнињата ќе стивнат!

Austria Wien – AC Milan preview: Кога јагнињата ќе стивнат!

На точно 48 часа пред дебито во групната фаза од Лига Европа, класиката на Hopkins и Jodie Foster носат своја симболика во пресрет на гостувањето во Виена. Лавовите (според претходните резултати) после колежот во кланицата ДООЕЛ Olimpico се претворија во јагниња и...

Lazio vs Milan preview: Checkpoint!

Lazio vs Milan preview: Checkpoint!

Проверка. Веројатно така со еден збор би можел да се долови неделниот натпревар на Olimpico во Рим. Секоја чест на Craiova, Шкендија, Crotone и Cagliari но ова е веќе нешто друго. Simone Inzaghi успеа да ги направи Лацијалите стабилна и незгодна екипа која може да се...

Страна 12 од 12« Прва...89101112

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Europa League