Прв официјален фан клуб на Милан во Македонија!
Најава | Милан – Болоња

Најава | Милан – Болоња

Ново коло во италијанската Серија А каде на Сан Сиро ни доаѓа секогаш незгодниот Донадони кој со својата Болоња до ова коло има ист број на бодови со Милан. По дебаклот што се случи кај Беневенто можам слободно да кажам дека ентузијазмот меѓу фановите на Милан никогаш...

Најава | Ријека – Милан: Дилемата на Гатузо

Најава | Ријека – Милан: Дилемата на Гатузо

Вечерва се затвора групната фаза на Лига Европа. Милан го дочекува последниот натпревар со хрватска Ријека како првопласиран, без можност за поместување на табелата. Победата во минатото коло дома против Австрија со 5-1 значеше сигурно прво место за фаворитот и...

Анализа | Беневенто – Милан: Брука и мизерија!

Анализа | Беневенто – Милан: Брука и мизерија!

Го допревме дното другари, дефинитивно. Се избрукавме до таа мера што бантер ерата изгледа смешно во споредба со изданието кај Беневенто вчера. Милан е на сите насловни страни на спортските весници низ Италија денес и тоа за потсмев, за сеир. Сосема заслужено. Ми се...

#TBT | „Били, те молам, доволно е 6 гола…“

#TBT | „Били, те молам, доволно е 6 гола…“

Сезоната 2000-2001 не беше од оние најдобрите за Милан. Беа сменети дури три тренери: Алберто Закерони, Чезаре Малдини и Мауро Тасоти. Доживеавме пораз од Јувентус со 3-0, од Фиорентина 4-0, од Виченца 2-0, два пати од Перуџа со по 2-1 и ред други разочарувачки...

Анализа | Милан – Торино: Доста е!

После одличниот резултат против Австрија Виена, мечот против Торино беше предвиден за почеток на рехабилитацијата на Милан и почеток на една серија добри резултати. Но, очигледно е дека „banter“ ерата не си замина заедно со Галијани и Берлускони. Монтела се реши сепак...

Анализа | Милан – Австрија Виена: Почетокот на враќањето на Милан!

Анализа | Милан – Австрија Виена: Почетокот на враќањето на Милан!

Милан синоќа го направи првиот чекор кон пресвртот на сезоната. Ја победи Австрија Виена на Сан Сиро и го повтори резултатот од првиот натпревар. Со тоа, Милан го осигура првото место во групата и ќе биде носител во ждребот за елиминационата фаза на ЛЕ. Натпреварот...

#TBT: Sheva contro Buffon!

#TBT: Sheva contro Buffon!

Бешe сезона 2002-2003, 11-та по ред во Лигата на шампионите отако се ребрендираше во 1992 година под ова име и 48-ма од самото постоење на натпреварувањето. Претходната сезона фудбалерите на Милан предводени од, прво Фатих Терим, а потоа Карло Анчелоти, ја завршија...

Најава | Милан – Австија Виена: Прилика за пресврт!

Најава | Милан – Австија Виена: Прилика за пресврт!

Милан вечерва го игра претпоследниот натпревар од групната фаза на ЛЕ, на домашен терен против Австрија Виена. Тоа е екипата која поприлично лесно и убедливо ја победивме на увертирата од нашата прва европска сезона по неколкугодишната пауза. И логично, кога некого ќе...

Анализа | Како после Наполи?

Анализа | Како после Наполи?

Натпреварот со Наполи во саботата беше еден од оние каде повеќе од нас влегоа без преголеми очекувања. Настрана еуфоријата што се создаде на ден-два до натпреварот, неа секогаш ќе ја има кога не очекува дерби. Сакале ние или не. Во саботата, не сум баш сигурен дали и...

Најава | Наполи – Милан: Меч во кој немаме што да загубиме!

Најава | Наполи – Милан: Меч во кој немаме што да загубиме!

Овој пат нема да има потреба ова дерби да го прогласуваме како меч на сезоната, нема да се надеваме на чудо на "Сан Паоло" oд многу причини, а една од нив е и премногу очигледна - Наполи игра најубав и најдобар фудбал во Европа заедно со Манчестер Сити. Во овој меч...

Страна 10 од 12« Прва...89101112

ПАРТНЕРИ НА AIMC

Следете нѐ на Фејсбук

Facebook Pagelike Widget

Следен натпревар

Претходен натпревар

Табела – Serie A

Табела – Europa League